hamburger

Specjalista do spraw energetyki

Praca elektryk Oferty pracy Specjalista do spraw energetyki

Ogłoszenie numer: 9200428, z dnia 2024-08-30

Miejsce pracy: Katowice

Opis stanowiska

Zadaniem osoby zatrudnionej na stanowisku Specjalisty do spraw energetyki będzie szeroko rozumiana realizacja zadań, koordynacja działań i obsługa majątku spółki w zakresie energetycznym, w szczególności:

  • nadzór nad infrastrukturą energetyczną spółki, w tym zarządzanie mediami oraz infrastrukturą energetyczną spółki,
  • zapewnienie ciągłości utrzymania ruchu systemów i instalacji energetycznych spółki,
  • doradztwo techniczne w zakresie wyboru optymalnych rozwiązań z obszaru energetyki, w szczególności OZE, w tym doboru instalacji fotowoltaicznych, magazynów energii, układów kogeneracji, itp. pod kątem racjonalnego zużycia energii elektrycznej i cieplnej,
  • przygotowywanie zakresu technicznego do opracowywania koncepcji, studiów wykonalności, strategii rozwoju, dokumentacji projektowej z obszaru energetyki, w szczególności OZE,
  • analiza i ocena potencjału lokalizacji pod instalacje OZE,
  • uczestnictwo w realizacji inwestycji z obszaru energetyki przy współpracy z pozostałymi działami spółki,
  • monitorowanie rynku energetycznego, w tym śledzenie zmian w przepisach prawnych dotyczących tej branży,
  • prowadzenie dokumentacji energetycznej w zakresie umów i rozliczania energii elektrycznej i cieplnej na potrzeby spółki,
  • ścisła współpraca z zespołem klastrowym w zakresie tworzonych dokumentów, w tym współpraca z podmiotami zewnętrznymi opracowującymi dokumenty dla Katowickiego Klastra Energii,
  • sporządzanie raportów, analizowanie danych i opracowywanie strategii działania z obszaru energetyki w spółce,
  • opracowywanie i wdrażanie procedur eksploatacji instalacji i urządzeń energetycznych spółki.

ponadto:

  • Planowanie i organizacja działalności własnej komórki organizacyjnej,
  • Wykonywanie innych poleceń przełożonego

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe – preferowane z zakresu energetyki lub ochrony środowiska
  • Umiejętność analizowania dokumentacji projektowej
  • Prawo jazdy kategorii B
  • Znajomość pakietu MS Office
  • Samodzielność i dokładność w wykonywaniu powierzanych zadań
  • Dobra organizacja oraz umiejętność pracy pod presją czasu
  • Komunikatywność oraz umiejętność pracy w zespole
  • Motywacja i realizowanie postawionych celów

Mile widziane:

  • Doświadczenie zawodowe przy opracowywaniu koncepcji, studiów wykonalności, dokumentacji technicznych w branży OZE lub energetycznej jak również przy realizacji inwestycji na ich podstawie,
  • Znajomość regulacji prawnych dotyczących społeczności energetycznych i zielonej energetyki,
  • Znajomość dziedziny czystych, zielonych technologii energetycznych,
  • Znajomość programów obsługujących środowisko GIS
  • Znajomość systemów SCADA
  • Znajomość zasad realizacji projektów dofinansowanych z funduszy unijnych

Oferujemy

  • Kartę sportową
  • Opiekę medyczną
  • Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych
  • Ubezpieczenie grupowe