Praca elektryka jest od dawna uznawana za jeden z najpotrzebniejszych zawodów spośród wszystkich związanych z technologiami. Jest to związane z jakością naszych sieci przesyłowych oraz koniecznością ich ciągłej konserwacji. Nie jest tu również bez znaczenia fakt, że elektrycy obecnie w większości są osobami wykształconymi również w elektronice, co dodatkowo stanowi zaletę w trakcie procesu rekrutacyjnego. Przed elektrykami co roku otwierają się nowe możliwości, których wykorzystanie może warunkować ich awans i rozwój zawodowy.
Nowe perspektywy i stanowiska pracy
Elektrycy często po godzinach pracy na etacie, biorą zlecenia prywatne, które często stanowią około połowę ich miesięcznych poborów. Poza tym często zdarza się, że osoby pracujące w jednym zakładzie na część etatu, zatrudniają się w kolejnym miejscu pracy, w nieco innym charakterze – coraz częściej jest to praca np. w charakterze doradcy klienta w hurtowni elektrycznej. Jest to częsty zabieg, ale opłacalny – niestety, nie z punktu widzenia spędzania czasu z rodziną, czy uzyskania wolnego dnia.
Warto wspomnieć, że osoby zajmujące się branżą elektryczną często pracując narażeni są na liczne zagrożenia, które kumulują się w momencie, kiedy pracownik jest dodatkowo zmęczony swoją pracą. Nieuwaga na stanowisku elektryka może kosztować pracownika zdrowie i życie, tak więc zachęcamy do rozwagi w ilości zajęć dodatkowych!
Lepiej mieć jeden etat, ale z wysokim wynagrodzeniem.
Tak, ale nie zawsze jest to wykonalne.
Zarobki powinny być wyższe.
Każdy by sobie tego życzył 🙂
Przy tej inflacji to jeden etat nie wystarczy
Każde dodatkowe pieniądze zawsze się przydają.
Ja od kilku lat łapie wiele fuch i nie narzekam
Najważniejsze to być zadowolonym ze swojej pracy.
Popieram 🙂
Ofert pracy najlepiej szukać w Internecie, można złapać dodatkową fuchę
Zapraszamy do przeglądania ofert pracy na naszej stronie 🙂
Dla mnie elektryk to elektryk
no tak, ale specjalności też mogą być różne
Elektrycy najczęściej mają swoje dochody z kilku źródeł.
Tak, to powszechna praktyka.